Ubieramy się lepiej i modniej

3d95f7dfa0baef06fcd76a18ba25c336

Gdy przegląda się dawne stare zdjęcia i filmy ze stadionów, widać zbitą masę kibiców, jednolity, szary tłum. Niemal wszyscy ubrani są w ciemne, szare płaszcze i kapelusze. Podobnie było w PRL-u na ulicach, choć młodzież paradowała w dżinsach, swetrach czy wojskowych kurtkach. A kobiety zachwycały cudzoziemców pomysło­wością, umiejąc „z niczego” stworzyć eleganckie kreacje. Generalnie było jednak nudno, smutno i jednostajnie.

kobiety655

Teraz zrobiło się barwnie, różnorodnie i bar­dziej radośnie. W modzie są wszystkie kolory tęczy i wszelkie materiały. Z użycia wyszły futra u pań oraz ciężkie jesionki u panów. Można zarówno nabyć ubiory luksusowych marek, jak i — po przy­stępnych cenach – kupić modne zachodnie „ciuchy”. Kiedyś młodzież szkolną ścigano za zbyt długie włosy. Dziś nikogo nie rażą „irokezy” czy „dredy” ani kolczyki zdobiące uszy, nos lub usta.

polskie-modelki-na-wybiegu-paryski_19377210

Niebywałą furorę robią piękne polskie modelki należące do ścisłej światowej czołówki. Powsta­ło wiele pracowni polskich projektantów, którzy wyznaczają trendy w modzie. Słowem, ubieramy się z pewnością lepiej, barwniej, swobodniej i wygod­niej. Z korzyścią dla nas, ale też dla estetyki otoczenia.

 

Related Posts

About The Author

Add Comment